Klimatyzacja Nałęczów

 

Kiedyś klimatyzacja kojarzyła się z luksusem. Dzisiaj pojawia się w wielu domach i mieszkaniach nie budząc już sensacji. Jest tak również w Nałęczowie i okolicach tego miasta. Z powodu zmian klimatycznych możemy spodziewać się upalnych lat w najbliższej przyszłości, co z pewnością dodatkowo zwiększy zainteresowanie tego rodzaju instalacjami.

Fachowa definicja klimatyzacji mówi o tym, że jest to proces tworzenia w zamkniętych pomieszczeniach optymalnych warunków klimatycznych i sanitarnych. Chodzi o to, aby zapewnić osobom przebywającym we wnętrzu domu, mieszkania lub biura możliwość komfortowego wykonywania codziennych czynności bez konieczności martwienia się tym, że jest za zimno lub zbyt ciepło. Ma to duże znaczenie w takim miejscu, jak wspomniana wcześniej przestrzeń biurowa. Efektywność pracowników zależy też od tego, w jakich warunkach wykonują zlecone im zadania. Jeżeli w danym miejscu nie ma klimatyzacji, to w lecie trudno będzie im skupić się na pracy. Jest całkowicie naturalne, że w takiej sytuacji myślimy o tym, aby jak najszybciej zakończyć wszystkie aktualnie wykonywane czynności i wrócić do domu.

Jest tak również w biurach zlokalizowanych w Nałęczowie i okolicach tego miasta. Klimatyzacja wymaga zamontowania specjalnej instalacji. Można podjąć się tego zadania samodzielnie korzystając z instrukcji znalezionych w internecie.

W przypadku bardziej skomplikowanego systemu warto jednak zwrócić się o pomoc do fachowców. Jeśli tego nie zrobisz może zdarzyć się popełnienie błędu w trakcie montażu. Efektem będzie nieprawidłowa praca instalacji lub nawet brak możliwości jej uruchomienia. Szkoda nerwów. Lepiej od razu zwrócić się do profesjonalistów mających duże doświadczenie w realizacji podobnych zleceń. Ten temat jest dla Ciebie nowością? Na początek poszukaj w internecie informacji o różnicach pomiędzy klimatorem a klimatyzatorem. Jesteś mieszkańcem Nałęczowa? Odwiedź stronę klima-technika.info i zapoznaj się z ofertą.

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA NAŁĘCZÓW

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA | SPRZEDAŻ | MONTAŻ | SERWIS | CZYSZCZENIE | NAŁĘCZÓW