Klimatyzacja Puławy

Klimatyzacją nazywamy proces poddania obróbce powietrza znajdującego się w budynku. Ma to na celu zapewnienie optymalnych warunków dla tych, którzy przebywają wewnątrz. Mogą to być osoby mieszkające w danym obiekcie lub pracownicy biura. Dzięki klimatyzacji jest możliwe zapewnienie pożądanej temperatury i wilgotności powietrza, np. w budynku znajdującym się w Puławach.

Jeżeli zadaniem instalacji jest umożliwienie bezproblemowego przeprowadzenia procesu produkcji, mówimy o klimatyzacji przemysłowej. Jeśli chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków użytkownikom obiektu, jest to klimatyzacja komfortu. Warto na chwilę powrócić do pierwszego z wymienionych jej rodzajów. Klimatyzacją pomieszczeń czystych nazywamy taką instalację, która została zamontowana w miejscu o szczególnych wymaganiach, jeżeli chodzi o czystość powietrza. Może to być np. sala operacyjna lub magazyn z produktami spożywczymi zlokalizowany np. w Puławach. Można również wspomnieć o takich miejscach, jak serwerownia.

Tutaj montowana jest klimatyzacja precyzyjna. Jak słusznie wskazuje na to jej nazwa pomaga utrzymać w pomieszczeniu taką temperaturę, aby znajdujące się tam urządzenia nie uległy awarii. Serwer to przykład sprzętu elektronicznego, który jest bardzo wrażliwy na zmiany zachodzące w jego otoczeniu, w tym również na te dotyczące temperatury. Instalacja takiego systemu musi być planowana już podczas tworzenia projektu budynku.

Klimatyzację kojarzymy głównie ze schładzaniem pomieszczeń. Tymczasem może ona również podgrzewać powietrze. Inne realizowane przez nią zadania to nawilżanie powietrza lub jego osuszanie. Należy również wspomnieć o oczyszczaniu go z zanieczyszczeń. Klimatyzacja sprawdzi się zarówno w budynku mieszkalnym, jak też w restauracji lub biurowcu. Mieszkasz w Puławach lub bliskiej okolicy tego miasta? Planujesz montaż klimatyzacji? Sprawdź ofertę firmy Klima-Technika. Odwiedź stronę internetową klima-technika.info i zapoznaj się z opisem oferty. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA PUŁAWY

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA PUŁAWY – SPRZEDAŻ – MONTAŻ – SERWIS – CZYSZCZENIE