Klimatyzacja Kraśnik

Klimatyzacja to proces służący do zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Klimatyzatory są stosowane zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych, i są dostępne w wielu różnych typach i rozmiarach. Najpopularniejszym typem klimatyzatora jest system typu split, który składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Inne typy klimatyzatorów to klimatyzatory centralne, klimatyzatory przenośne i klimatyzatory okienne. Działanie klimatyzatorów polega na zasysaniu ciepłego powietrza z pomieszczenia lub przestrzeni, a następnie rozprowadzaniu go po zimnych wężownicach. Proces ten powoduje ochłodzenie powietrza i usunięcie z niego wilgoci, tworząc komfortowe warunki dla użytkowników.

Klimatyzacja jest powszechnie stosowana w celu poprawy komfortu w pomieszczeniach podczas upałów. Dlatego też trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez tego urządzenia w pomieszczeniach późną wiosną i latem. Klimatyzację przede wszystkim warto zamontować w domach jednorodzinnych, samochodach biurach, siłowniach, domach weselnych, hotelach, restauracjach i innych tego typu obiektach komercyjnych i publicznych. Klimatyzacja utrzymuje w obiekcie odpowiednią temperaturę i wilgoć, może podgrzewać lub chłodzić. Profesjonalne klimatyzatory również nawilżają, osuszają lub oczyszczają powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Poszukujesz profesjonalnej klimatyzacji w Kraśniku?

Zapraszamy do KLIMA TECHNIKA! Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie instalacji klimatyzacyjnych w Kraśniku. Co możemy dla Ciebie zrobić? Projektujemy, montujemy, uruchamiamy, a także serwisujemy klimatyzatory. To, co nas wyróżnia to zdecydowanie wieloletnie doświadczenie, a także dbałość o detale. Znajdziesz u nas klimatyzatory m.in. z systemem Splite, Multi-Split, Kasetonowym, kanałowym, przysufitowym, przypodłogowym, systemem VRF oraz agregatem wody lodowej. Zapraszamy do składania zamówień!

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA KRAŚNIK

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA KRAŚNIK – SPRZEDAŻ – MONTAŻ – SERWIS – CZYSZCZENIE