Klimatyzacja Opole Lubelskie

Klimatyzacja to urządzenie, które służy do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń poprzez cyrkulację znajdującego się w nich powietrza. Klimatyzatory są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą być używane zarówno do celów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Najpopularniejszym typem klimatyzatora jest klimatyzator centralny, który jest zwykle stosowany w domach i budynkach mieszkalnych. Inne typy klimatyzatorów to klimatyzatory okienne, klimatyzatory przenośne i klimatyzatory bez kanałowe typu mini-split. Działanie klimatyzatora polega na cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczenia lub budynku przez system filtrów i wężownic. Wężownice pomagają usunąć ciepło z powietrza, natomiast filtry oczyszczają powietrze z kurzu i innych cząstek.

Klimatyzatory są dostępne w wersjach zarówno z funkcją chłodzenia, jak i ogrzewania/chłodzenia. Niektóre modele zawierają także nawilżacz, który pomaga utrzymać wilgotne i komfortowe powietrze w pomieszczeniu lub budynku. Klimatyzacja utrzymuje w konkretnym obiekcie odpowiednią temperaturę (w zależności od potrzeb użytkowników obiektu może chłodzić lub ogrzewać). Wysokiej jakości klimatyzatory mogą nawilżać, osuszać lub oczyszczać powietrze z różnych zanieczyszczeń.

Szukasz firmy, która oferuje wysokiej jakości klimatyzację w Opolu Lubelskim? Sprawdź ofertę KLIMA TECHNIKA! Co możemy Ci zaoferować? Przede wszystkim jesteśmy w stanie zaprojektować, zamontować, uruchomić i dokonać serwisu klimatyzatorów. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie, dbałość o szczegóły, indywidualne podejście do klienta i konkurencyjne ceny. Oferujemy profesjonalne klimatyzatory między innymi z systemem Splite, Multi-Split, Kasetonowym, kanałowym, przysufitowym, przypodłogowym, systemem VRF oraz agregatem wody lodowej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA OPOLE LUBELSKIE

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA OPOLE LUBELSKIE – SPRZEDAŻ – MONTAŻ – SERWIS – CZYSZCZENIE