Klimatyzacja Bełżyce

Jeszcze nie tak dawno klimatyzacja kojarzyła się w Polsce z czymś luksusowym, na co nie każdy może sobie pozwolić. Obecnie jest całkiem inaczej. Instalacja tego typu jest już traktowana jako standard zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak też w hotelach i biurach. W związku z rosnącym zainteresowaniem przybywa firm oferujących usługę montażu klimatyzacji. Jest tak również w województwie lubelskim, czego dobrym przykładem są Bełżyce.

Mieszkańcy tego miasta mają coraz łatwiejszy dostęp do fachowców zajmujących się montowaniem urządzeń, dzięki którym w mieszkaniu zapanują optymalne warunki. Właśnie taki jest cel instalacji tego typu systemów. Oficjalna definicja klimatyzacji mówi o tym, że jest to proces tworzenia odpowiednich warunków klimatycznych i sanitarnych w zamkniętych pomieszczeniach. Chodzi tutaj o zapewnienie zarówno optymalnej temperatury, jak też ciśnienia oraz wilgotności. Dzięki klimatyzacji możliwe jest uzyskanie efektu powietrza wysokiej jakości. Będzie ono czyste a jego temperatura zostanie dostosowana do wymagań osób mieszkających w danym budynku lub pracujących w nim. Po tym, gdy instalacje jest już gotowa można przeprowadzić szkolenie dotyczące jej używania. Ci, którzy będą korzystać z niej na co dzień dowiedzą się co zrobić, aby w miarę potrzeb podnieść temperaturę wewnątrz obiektu lub ją obniżyć. Pracownicy firmy, którzy zajmują się montażem chętnie udzielą porad, kiedy zakończą już prace związane z instalacją.

Mieszkasz w Bełżycach lub bliskich okolicach tej miejscowości? Jesteś zainteresowany zamontowaniem klimatyzacji w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze firmy, którą na co dzień prowadzisz? Zadzwoń lub napisz do przedstawiciela firmy KLIMA-TECHNIKA. Zaufaj profesjonalistom, którzy zajmują się na co dzień instalowaniem systemu opisanego w tym krótkim artykule.

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA BEŁŻYCE

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA KRAŚNIK – SPRZEDAŻ – MONTAŻ – SERWIS – CZYSZCZENIE