Klimatyzacja Poniatowa

Klimatyzacja to proces uzdatniania powietrza w pomieszczeniu w celu kontrolowania jego wilgotności i temperatury. Można to zrobić za pomocą różnych metod, ale najczęściej obejmuje to cyrkulację schłodzonego i osuszonego powietrza w całym pomieszczeniu. Systemy klimatyzacji mogą być wykorzystywane do tworzenia komfortowych warunków w domach, biurach, szkołach, szpitalach i innych budynkach. Można je również stosować w obiektach przemysłowych, takich jak fabryki i magazyny, aby kontrolować środowisko pracy pracowników.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów klimatyzatorów. Niektóre jednostki są przeznaczone do konkretnych zastosowań, podczas gdy inne są bardziej do ogólnego przeznaczenia. Najczęstszym typem klimatyzatora jest klimatyzator centralny, który jest zazwyczaj używany w większych budynkach. Centralne klimatyzatory cyrkulują schłodzone powietrze poprzez sieć kanałów i otworów wentylacyjnych. Inne rodzaje klimatyzatorów obejmują jednostki okienne, jednostki przenośne i bez kanałowe systemy mini-split. Klimatyzatory działają poprzez usuwanie ciepła z powietrza wewnątrz pomieszczenia i rozprowadzanie go na zewnątrz. Proces ten powoduje ochłodzenie powietrza wewnątrz pomieszczenia i sprawia, że jest ono bardziej komfortowe do oddychania.

Klimatyzatory usuwają również wilgoć z powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniu jest chłodniej i mniej duszno. Klimatyzatory sprawdzą się w domach, mieszkaniach, biurach, restauracjach, hotelach, salach weselnych i w wielu innych miejscach. Szukasz profesjonalnego klimatyzatora w Poniatowej? Sprawdź koniecznie ofertę https://klima-technika.info/!  Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie montażu klimatyzacji, w tym również serwisowanie klimatyzatorów. W ramach oferty naprawiamy i czyścimy takie urządzenia, jak: klimatyzatory typu split i multi-split, systemy klimatyzacji VRF, VRV, centrale wentylacyjne, szafy klimatyzacji precyzyjnej, agregaty wody lodowej, rooftopy, urządzenia chłodnicze. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty klimatyzator Poniatowa? Zadzwoń!

KLIMATYZACJA DO DOMU I DO BIURA PONIATOWA

RODZAJE KLIMATYZATORÓW:

 

SPLIT – klimatyzatory ścienne typu SPLIT to najpopularniejsze urządzenia do chłodzenia pomieszczeń; duży zakres mocy chłodniczej pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do pomieszczeń w domach, biurach czy sklepach.

 

 

 

 

 

MULTI-SPLIT – rozwiązanie, w którym jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, przy czym do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć kilka, różnego rodzaju jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, kasetonowych, podsufitowych, itp.); każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie, dzięki czemu możemy klimatyzować kilka pomieszczeń; MULTI-SPLIT jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne (np. kiedy nie ma możliwości zamontowania kilku agregatów chłodniczych na elewacji lub dachu) – wówczas jedna centrala zastępuje nam kilka osobnych.

 

 

KASETONOWY – tego rodzaju klimatyzatory najczęściej instalowane są w pomieszczeniach, które posiadają podwieszane sufity i/lub gdzie położony jest duży nacisk na estetykę (biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), jako że można je zainstalować w konstrukcji sufitu.

 

 

 

 

KANAŁOWY – najczęściej stosowany w obiektach o średniej kubaturze (sklepy, biura, itp.); dzięki temu, że może być umieszczony w przestrzeni międzystropowej, staje się niewidoczny dla użytkowników; chłodne powietrze dostarczane jest do nawiewników siecią kanałów wentylacyjnych.

 

PRZYSUFITOWY – świetnie sprawdzają się w klimatyzowaniu wysokich pomieszczeń; instaluje się je bezpośrednio do konstrukcji stropu, co zapewnia odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza.

 

 

 

 

 

 

PRZYPODŁOGOWY – stosowane są do klimatyzowania pomieszczeń w przypadku braku możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie; instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

 

SYSTEM VRF – stosowany do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele czy biurowce; umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie; nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń; kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym; system może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C, co sprawia, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimowe dni.

 

AGREGAT WODY LODOWEJ – to system klimatyzacji, w którym pośrednim czynnikiem chłodzącym jest woda lodowa, bądź glikol; odbiornikami chłodu są jednostki wewnętrzne, podobne do typowych, stosowanych w instalacjach freonowych; agregaty wody lodowej mogą pracować również w funkcji pompy ciepła; często łączone są z modułami klimatyzacyjnymi centrali wentylacyjnych.

 

 

 

KLIMATYZACJA – SPRZEDAŻ – MONTAŻ – SERWIS – CZYSZCZENIE – PONIATOWA